جامعه ی مجازی چیست ؟

Social media marketing flat illustration

جامعه مجازی یا شبکه اجتماعی به مجموعه ای اجتماعی می گویند که تشکیل شده از گره هایی که توسط یک یا چند نوع وابستگی , لینک های وب , مانند ایده‌ها و تبادلات مالی , خویشاوندی , دوستی ها و همچنین سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی)  بهم وصل اند.

تحلیل شبکه‌های اجتماعی روابط اجتماعی را با اصطلاحات رأس و یال می‌نگرد. رأس‌ها بازیگران فردی درون شبکه‌ها هستند و یال‌ها روابط میان این بازیگران هستند. انواع زیادی از یال‌ها می‌تواند میان رأس‌ها وجود داشته باشد. نتایج تحقیقات مختلف بیانگر آن است که می‌توان از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل آنها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی، سیاستگذاری و رهنمون سازی افراد در مسیر دستیابی به اهداف استفاده نمود.

در ساده‌ترین شکل یک شبکهٔ اجتماعی نگاشتی از تمام یال‌های مربوط، میان رأس‌های مورد مطالعه‌است. شبکهٔ اجتماعی هم چنین می‌تواند برای تشخیص موقعیت اجتماعی هر یک از بازیگران مورد استفاده قرار گیرد. این مفاهیم غالباً در یک نمودار شبکهٔ اجتماعی نشان داده می‌شوند که درآن، نقطه‌ها رأس‌ها هستند و خط‌ها نشانگر یال‌ها.

لیستی از جامعه های مجازی ایران :

۱ . کلوب

۲ . فیس نما

۳ . آپارات

۴ . هم میهن

۵ . لنزور

و شما میتوانید لیستی از بهترین جامعه های مجازی جهان که تایید شده توسط مردم می باشند را از لینک زیر ببینید که تنها شبکه اجتماعی ایرانی در این لیست شبکه اجتماعی کلوب ساخته تیم صبا ایده می باشد.

مشاهده کنید : ویکی پدیا