چگونه یک پست الکترونیکی بسازیم ؟

2

در مطلب قبل با پست الکترونیکی یا رایانامه یا ایمیل آشنا شدید . مشاهده کنید : پست الکترونیکی یا رایانامه چیست ؟

قبل از آموزش به صورت متنی ویدیو آموزشی نیز آماده کردیم که اگر خواستید از اون استفاده کنید , همچنین توضیحاتی در رابطه با محیط داخلی نیز در ویدیو قرار داده شده است که در مطلب قرار نمی دهیم.


وب سایت های زیادی هستند که امکان ساخت ایمیل را به افراد میدهند , وب سایت های چند زبانه ای مانند Outlook.com , hotmail.com , gmail.com , ymail.com , mail.com و… این امکان را به افراد میدهند .

امروز قصد داریم آموزش ساخت ایمیل در یکی از وب سایت های ایرانی را بدهیم , با یک جستجو در وب سایت جستجوگر گوگل با کلیدواژه ایمیل فارسی یا ایمیل ایرانی لیستی از سازندگان ایمیل براتون باز میشه که اگر میخواهید از لیست معتبرترین هاشون مطلع بشید به وب سایت پیوند ها از لینک زیر برید :

مشاهده کنید : وب سایت پیوند ها بخش ایمیل و اینترنت پر سرعت

وب سایتی که من براتون در نظر گرفتم , وب سایت میهن میل هست که چند سالی هستش که ایمیل دهی میکنه و یک فضا مانند Google Drive نیز برای افراد درست کرده است که ۴۰۰ مگابایت فضا دارد.

وارد وب سایت میهن میل از لینک زیر میشوید :

مشاهده کنید : وب سایت میهن میل – mihanmail.ir

1

 با توجه به تصویر بالا میبینید که سه قسمت برای ثبت نام در این وب سایت مشخص شده که هرکدام را بزنید وارد صفحه ثبت نام می شوید .

یکی از آنها را وارد کنید و وارد صفحه ثبت نام میهن میل بشید :

مشاهده کنید : قسمت ثبت نام میهن میل

2

وقتی وارد صفحه ثبت نام شدید فرم ثبت نام را مشاهده میکنید که اولین فرم در رابطه با آدرس ایمیل شما می باشد که میتوانید از mailfa.org و mihanmail.ir استفاده کنید  , برای مثال :

webposhtiban@mihanmail.ir

webposhtiban@mailfa.org

در فرم دوم مشاهده میکنید که نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراهتان برای بازیابی رمز یا کلمه عبور خواسته شده است و ستاره دار می باشد و باید حتما وارد بکنید.

سپس در قسمت گذرواژه یک گذرواژه دارای حداقل ۶ حرف و تشکیل شده از حروف الفبا (فارسی یا انگلسی) , اعداد و علامت های کیبورد وارد میکنید و در قسمت تکرار گذرواژه همان را دوباره وارد میکنید.

در قسمت پرسش های امنیتی , فرم ایمیل دوم را که برای بازیابی رمز عبور می باشد اگر ایمیل دیگری ندارید (چون مقدماتی هست فرض میکنیم که ندارید) آن را خالی بگذارید ولی اگر دارید میتوانید ایمیلی برای بازیابی کلید واژه وارد کنید.

در فرم پرسش امنیتی یکی از ۳ سوال را انتخاب کنید و در زیرش پاسخ واقعی آن را وارد کنید و حتما به خاطر بسپارید زیرا اگر از طریق تلفن همراه و ایمیل دوم نتوانید کلیدواژه را به دست آورید مجبورید این پرسش را پاسخ دهید.

در قسمت کد امنیتی نیز یک کد امنیتی یا کپچا براتون به نمایش در میاد که باید آن را در فیلد زیرش وارد کنید .

بعد از اتمام کار یک بار صفحه قوانین این سرویس دهنده ایمیل را مشاهده کنید و سپس تیک گزینه ضمن تایید اطلاعات وارد شده و مطالعه قوانین و مقررات استفاده از سایت آنها را قبول دارم را فعال کنید و نام نویسی را بزنید.

پس از کلیک روی کلید نام نویسی صفحه زیر را مشاهده میکنید :

3

ایمیل شما به راحتی هر چه ممکن ساخته شده است , پس همین حالا به صفحه اصلی برید و در فرم ورود اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و وارد شوید.

4

امیدوارم از این آموزش وب پشتیبان خوشتون اومده باشه و با ما همراه باشید .